ציור פני הרב | הצגות מלחמת ההתקשרות

בערב הראשון למלחמת ההתקשרות, מציגים שני הפלוגות לקעמפ גן ישראל, סיפור הממחיש את נושא הפלוגה.

פלוגת רועה האמונה פותחת בהצגה. על רקע העיירה נראים שני יהודים גבירים משוחחים, עושרם ומעמדם גדול, וחיי הקהילה היהודית פורחים. בקצה השני, שודדים מהיער הסמוך מתכננים לשדוד את כל הונם.

אחרי שוד נועז, נשארים הגבירים ללא פרוטה, עם חשש לחייהם. הם רוצים להימלט מהעיירה, אך לפני שיעשו מעשה, הולכים הם ליטול עצה ורשות, ולקבל ברכה מהרבי שלהם.

לאחר דין ודברים מסכים הרבי ומברכם. הרבי מבקש מהם דבר אחד לפני שיברחו אל ארץ אחרת. שיזכרו את רבם, והוא יזכור אותם. בכל יום בשעה קבועה ילמדו הרבי במקומו והם במקום מנוסתם, פרק בחסידות, ועל ידי הלימוד יתאחדו גם בנשמתם.

הגבירים לשעבר נמלטים מן העיירה, באחת מן התחנות כשחצו יער עבות, נקלעו למארב שודדים, והם מאיימים להורגם אם לא ימירו את דתם. הנסיון קשה, ורגע לפני מבקשים היהודים רק לקיים מצות רבם וללמוד בשעה הקבועה. תוך לימודם נזכרים הם בציור פני רבם, ואט אט נזכרים הם ומקבלים כוחות, ובהחלטה חזקה מגלים כוחות נעלמים ומצליחים להציל את נפשם בגשמיות ולהינצל מהנסיון ברוחניות.

לאחר מכן צופה גן ישראל בהצגת פלוגת "רועה נאמן". איש פעלולים מצליח עורך מופע, וקוצר את תשואות הקהל. במופעים הבאים הוא נכשל והקהל עוזב ממופע למופע, עד שהפעלולן נשבר ויושב בביתו. דפיקות נשמעות בדלת ביתו, ואיש לא מוכר שמציג את עצמו כשליחו של הרבי מליובאוויטש לעיר, מבקש לתת לו משלוח מנות לרגל חג הפורים. הם מתיישבים לשיחה והשליח מספר לו מהו פורים ומי ששלח אותו.

הפעלולן מקבל הזמנה לביתו של איש מהעולם התחתון הידוע כמסוכן מאוד, אך משלם טוב למי שמצליח לשמח אותו. השליח מציע לו לכתוב לרבי לבקש ברכה, הוא כותב לרבי באמצעות השליח,  ויוצא לדרך עם כלי הפעלולים ומשלוח המנות שקיבל.

המופע כמעט שנכשל, אך משום מה מתעניין האיש במשלוח המנות שבידו של הפעלולן. הוא מספר לו שזה נשלח על פי פקודת הרבי מליובאוויטש לכל יהודי, והגיע עד אליו ממש. האיש נזכר בשירותו בצבא, עת היה חייל מוצב בחזית המלחמה, ובחג הפורים הגיעו החב"דניקים והרימו את המורל הנפשי של החיילים, בחג הפורים. וגם הוא קיבל אז משלוח מנות מהרבי מליובאוויטש. הרבי דואג לכל יהודי ויהודי, וכשם ששלח לפעלולן עכשיו, שלח הוא גם לו אז בשדה הקרב, דואג לו למשלוח מנות גשמי ורוחני, לשמח ולעודד כל חייל. הוא דואג לפעלולן ומעלה אותו שוב אל הצלחתו הראשונה.

המסר של שני הפלוגות מועבר, וחיילים משני הפלוגות מסבירים את המסר העולה מההצגה.

אחרי וידיאו של הרבי כמו כל יום בקעמפ גן ישראל, פונים החיילים לאגור כוחות ליום המחרת, יום של מלחמת התקשרות בו החיילים פועלים בשיא המרץ וכוחות רבים, מתוך אהבת ישראל, כפי שראוי לחייל בקעמפ גן ישראל.

צילום גן ישראל: שניאור שיף, מאיר דונל

       

 


לדף הראשי | לראש העמוד

© כל הזכויות שמורות לקעמפ גן ישראל - ארץ הקודש שע"י אגודת קרית חב"ד, בעיה"ק צפת ת"ו
לשליחת מכתב להנהלת הקעמפ, לחצו כאן | או באימייל camp@ganisrael.co.il