חוזרים וקניית בתי חב"ד בגן ישראל

סדר היום של גן-ישראל עמוס כתמיד. עמוס, ומלא בחוויות. בגן-ישראל, גם הרגעים ה"רגילים" הם אטרקציות לכל דבר ועניין.

כך במסדר הבוקר מחלצים החיילים את עצמותיהם בפעילות גופנית שמנוצלת גם להחדרת תכנים חסידיים. ניתור במקום הוא "קפיץ ואזיל", סיבוב הידיים בתנועות מעגליות ומתיחות לפנים הם "עיגולים ויושר", ועוד מושגים בחסידות שהחיילים לומדים על קיומם.

דוגמא נוספת: סדרת הפעולות הפרטיות הקבועות של חייל בצבאות ה', החל מהכנת מים ל"נעגעל וואסער" ליד המיטה בלילה ועד לאמירת ברכות השחר מילה במילה ומתוך הסידור זוכים לתשומת לב מיוחדת: ברשותו של כל חייל נמצא "פנקס צבאות ה'" עם דף יומי בו עליו למלא בספח מיוחד את הפעולות שביצע. "תיבת צבאות ה'" מהודרת מוצבת ב"עסן עסט זיך" – חדר האוכל הקעמפי, ובמהלך ארוחת הבוקר מושלכים אליה הספחים. ספח אחד עולה בגורל ומזכה את בעליו בספר במתנה.

מערך הלימודים של גן-ישראל, הנערכים מדי יום ללא יוצא מן הכלל לאחר ארוחת הבוקר, מסועף ונרחב, וסדרו מפורט בידיעה נפרדת באתרנו.

אחר הצהריים נערכה במתכונת מעניינת תכנית ה"חוזרים". ה"חוזר" הוא תפקיד חשוב במיוחד לאורך ימי ההסטוריה החב"דית. תפקידו של ה"חוזר" הוא לזכור היטב את דבריו של הרבי שנאמרו במהלך התוועדויות או שיחות ולרשום אחר כך "הנחה" – סיכום ערוך ומסודר של הדברים, לצורך הדפסתם.

בתכנית ה"חוזרים" מתאמנים דור העתיד של החסידים לקראת הגאולה הקרובה, ליום בו נזכה לשמוע שוב את קולו הקדוש של הרבי.

בתחילת התכנית לומדים החיילים קטע משיחה, שעומד במרכז הקעמפ ומהווה את הנושא המרכזי שלו, פעמיים ושלוש. בתחילה בעברית, ואחר כך עם מילים משפת המקור, יידיש, ותרגומן לעברית.

בשלב הבא מתכנסים כולם ב"770", האולם המרכזי של הקעמפ, ושומעים הקלטה של קטע השיחה בקולו הקדוש של הרבי. כעת יכתוב כל חייל "הנחה" פרטית של השיחה. בהמשך יבחרו קציני הלימודים את ה"הנחות" המוצלחות ביותר ויכתירו את כותביהן כ"החוזר של גן ישראל" וסגניו.

אך שרשרת התוכניות בגן ישראל לא נגמרת, משחק שטח מיוחד במינו של "בתי חב"ד" ברחבי העולם מתמקם ברחבי קרית גן ישראל. בעמדות השונות זוכים הסיירות בדולרים, באמצעות ביצוע משימות ומבצעי הרבי, ובתורם קונים בדוכני סיירות אחרות. לאחר מכן מתאספים כל הסיירות בזאל הגדול, שם קונה כל קבוצה בסכום שבידה יכולה לרכוש חלק בבית חב"ד ברחבי העולם

בערב נערכת הצגת צוות (ראה כתבה נפרדת).

בסיומה של הצגת הצוות מוכרז על הטיול הגדול שייערך מחר. כמידי ערב בגן ישראל ראו החיילים וידאו של הרבי בסיום היום. בשעה הנקובה נקבע זמן הכיבוי אורות והחיילים עלו לחדריהם, מילאו את ה'נעגל-וואסער' וקראו קריאת שמע מתוך הדף המיוחד שהודפס לחיילים.

צילום גן ישראל: שניאור שיף, מאיר דונל

     


לדף הראשי | לראש העמוד

© כל הזכויות שמורות לקעמפ גן ישראל - ארץ הקודש שע"י אגודת קרית חב"ד, בעיה"ק צפת ת"ו
לשליחת מכתב להנהלת הקעמפ, לחצו כאן | או באימייל camp@ganisrael.co.il