צוות גן ישראל מציג | הצגת צוות

צוות גן ישראל, ה"סטעף" של גן ישראל, הוא חומר אנרגטי שלא יודע מעצורים ועובד ללא לאות למען חינוכם והנאתם של חיילי גן ישראל יומם ולילה. אחת התכניות המסורתיות של צוות הקעמפ הוא ההצגה המסורתית – "הצגת הצוות", אשר בהצגה זו משתתף כל צוות גן ישראל בהצגה ובהכנת התפאורה המושקעת.

עלילת ההצגה בשנה זו, מספרת לגן ישראל על תלמיד חכם מתנגד, שבראותו את תפילתם ודרכם של חסידי אדמו"ר הזקן, הופך הוא בעצמו לחסיד. בשל כך, הוא ומשפחתו סופגים רדיפות קשות, במיוחד מצד ראש הקהל. העלילה ממשיכה כששודדים מהיער הסמוך חוטפים אתת בנו של המושל, ומי שמצליח להצילו הוא המתנגד שהפך לחסיד שמחרף נפשו בגבורה. בתמורה על הצלת בנו מבטיח לו המושל שיקיים כל שיבקש.

השודדים מתכננים מרד ומנסים להשתלט על העיר. במהלך הקרבות נהרגים רוב המורדים ושנים מצליחים להימלט, הם מחפשים מקום מנוסה ומגיעים לביתו של היהודי ראש הקהל. הם נתפסים בביתו והיהודי נאשם בסיוע למורדים, ופסק דין מוות נגזר עליו. ברגע האחרון לפני ההוצאה להורג נזכרים עדת המתנגדים בהבטחה שבידו של החסיד אותו רדפו.

הם מוצאים את החסיד ומספרים לו, בתקוה שילך אל המושל. החסיד נראה מתלבט האם להציל את רודפו, אך החסידות שלמד והחינוך שספג אצל הרבי מורים את דרכו, וברגע האחרון מצליח הוא להגיע אל כיכר העיר ולהציל את היהודי המתנגד, ראש הקהל.

המסר מועבר היטב לחיילי גן ישראל, בהתאם לנושא השנתי "מאזשעש דא ניע חאטשיעש".

צילום גן ישראל: שניאור שיף, מאיר דונל

     

 


לדף הראשי | לראש העמוד

© כל הזכויות שמורות לקעמפ גן ישראל - ארץ הקודש שע"י אגודת קרית חב"ד, בעיה"ק צפת ת"ו
לשליחת מכתב להנהלת הקעמפ, לחצו כאן | או באימייל camp@ganisrael.co.il